Nowoczesny sprzęt

 

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem medycznym, który pozwala nam oferować najlepsze usługi w zakresie diagnostyki oraz leczenia chorób skóry i pielęgnacji włosów.

 

 • Dermatoskop

            Do badania wykorzystuję wideodermatoskop MikroCAMERA® HD MEDICAL (MED). Do oceny nawilżenia skóry oraz natłuszczenia (sebum) skóry i włosów wykorzystuję urządzenie Skin Diagnostic SD 27 firmy Courage + Khazaka, które dodatkowo wspomaga i umożliwia indywidualne doradztwo w zakresie pielęgnacji skóry głowy i włosów. Pełna gama inteligentnych soczewek pozwala na powiększenie i pokazanie konkretnych szczegółów skóry, skóry głowy i włosów, zaspokajając wszystkie potrzeby specjalistów          kosmetologicznych: od profesjonalnego zabiegu kosmetycznego po trychologię. Wszystkie soczewki (z wyłączeniem MACRO) mają wbudowane źródło światła LED (epiluminescencja) zaprojektowane, aby    uzyskać wyraźne obrazy bez cieni. Wysokowydajne źródło światła emituje białe światło lub promienie UV bez przegrzania lub w jakikolwiek inny sposób zmieniając warunki badanego obszaru. System soczewkowy każdej     optyki, specjalnie zaprojektowany do mikroskopii, ma wysoką rozdzielczość i rozszerzoną głębię ostrości. Obiektyw światła Wood i Fluorescencja zawierają źródło światła LED w zakresie ultrafioletu (UV). Pozwalają uwidocznić całkowicie bezpiecznie szczegóły takie jak tekstura skóry, gruczoły łojowe, niektóre proliferacje grzybów, pigmentacja, anomalie itp. Każda soczewka jest inteligentnym urządzeniem, które podczas wkładania są rozpoznawane przez sondę pod kątem profilu kalibracji, automatycznie ustawiając wszelkie niezbędne regulacje, aby uchwycić doskonałe obrazy. Zmiana soczewki jest łatwa jak włożenie wtyczki (plug and play), a jej użycie jest jeszcze łatwiejsze: wystarczy delikatnie umieścić obiektyw na badanej powierzchni w celu uzyskania doskonałego obrazu. Oprócz badania włosów i skóry za pomocą 7-powiększających soczewek, możliwe jest dokładne określenie głównych parametrów charakteryzujących skórę i włosy za pomocą 7 dodatkowych końcówek pomiarowych. Każda końcówka mierzy określony parametr skóry i włosów: nawilżenie i elastyczność skóry, jakość i ilość łoju, głębokość zmarszczek, fototyp skóry,     gęstość włosów i grubość włosa. Pomiary dostarczają specjaliście cenne dodatkowe informacje w celu określenia najbardziej odpowiedniej metody kuracji. Pomiary dostarczane przez MICROCAMERA® Professional są obiektywne, wyrażone w procentach lub w skalach wartości łatwych do zrozumienia zarówno przez specjalistę jak i Pacjenta.

 • Laser TRICOGLAM PROFESSIONAL CRLAB – jedyny w Polsce

Tricoglam wykorzystuje technologię LED, aby zwiększyć przepływ krwi i mikrokrążenie. Zaczyna przywracać prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie skóry głowy i cebulki włosowej, co ma niesamowity wpływ na całe włosy. Łodyga włosów staje się grubsza, średnica staje się większa, włosy stają się gęstsze. To urządzenie może leczyć najczęstsze problemy ze skórą głowy (swędzenie, zaczerwienienie, łupież, łojotok). Zapobiega wypadaniu włosów za pomocą łącznie 320 DIOD łączących lasery i LED.

Urządzenie posiada 3 specjalne programy dostosowane do różnych problemów:

 • Program 1 – dedykowany osobom z problemami skóry głowy, takimi jak: łupież, łuszczyca, czerwona skóra oraz łojotok.
 • Program 2 – dedykowany osobom z problemami łysienia telogenowego oraz sezonowego wypadania włosów.
 • Program 3 – dedykowany osobom z problemami łysienia androgenowego.

Czas każdego zabiegu to 20 minut.

 • TRICOPRESS®

            Włoski patent TRICOPRESS® to urządzenie o mechanicznym działaniu, które skutecznie walczy z wypadaniem włosów i wszystkimi typowymi niedoskonałościami skóry głowy.
            TRICOPRESS® zastępuje uciążliwe i często nieefektywne masaże skóry głowy oraz zapewnia globalne i stałe działanie, przynoszące realne korzyści.
            Gimnastyka skórna promowana przez TRICO PRESS® prawidłowo stymuluje naczynia krwionośne i uelastycznia skórę głowy, z korzyścią dla naturalnego fizjologicznego odrastania włosów.
            GŁÓWNE KORZYŚCI:
            • Wzmacnia włosy poprzez stymulację mikrokrążenia;
            • Nadaje włosom witalność;
            • Zwalcza łupież i czynniki obciążające;
            • Pomaga zmniejszyć swędzenie po farbowaniu włosów;
            • Umożliwia wykonywanie innowacyjnych, skutecznych i całkowicie zautomatyzowanych usług.

 • Takara Belmont Micro Mist – JEDYNY NA ŚLĄSKU!

Takara Belmont Micro Mist swoje działanie opiera o właściwości mgły wodnej, która wytwarzana jest przez fale ultradźwiękowe. Mgła wodna od pary różni się wielkością cząsteczek – jest mniejsza i lżejsza, dzięki czemu wnika głęboko we włos, począwszy od naskórka, po jego najgłębsze warstwy. Sprawia to, że produkt użyty do zabiegu wnika głęboko w strukturę włosa, odżywiając go od wewnątrz. To stwarza wrażenie dla klienta, który często określa je jako odprężające, a jednocześnie zapewnia skuteczne zregenerowanie włosów, które są uszkodzone przez zabiegi trwałej ondulacji oraz farbowania. Niezawodny system chłodzący, który wieńczy zabieg, domyka łuski włosa, zamykając w jego wnętrzu cenne składniki zawarte w produkcie użytym do zabiegu. Wzmacnia to efekt zabiegu i sprawia, że jest on dłużej widoczny. Tradycyjne urządzenia podgrzewają wodę do temperatury 100 stopni Celsjusza, aby wytworzyć parę wodną. Oczywiście tak wysoka temperatura szkodzi włosom, zamiast je wzmacniać. Natomiast Takara Belmont Micro Mist do wytworzenia mgły wykorzystuje fale ultradźwiękowe, dzięki czemu woda podgrzewana jest do takiej temperatury, jakiej wymaga stan włosów. Temperatura pary jest znacznie niższa od 100 stopni Celsjusza, zatem zabieg nie uszkadza struktury włosa.

Ze względu na wysoką skuteczność i zaawansowaną technologię, urządzenie Takara Belmont Micro Mist jest wykorzystywane w celu zwiększenia skuteczności oferowanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz jest bardzo polecany w zabiegach trychologicznych.

 • Takara Belmont Roller Ball F

            Roller Ball F ikona i numer jeden na świecie. To wyjątkowe urządzenie służące do przyśpieszania zabiegów fryzjerskich, najczęściej zabiegu koloryzacji. Największą zaletą tego urządzenia jest niestandardowy sposób działania. Tradycyjne infrazony wykorzystują temperaturę bądź pojedynczą częstotliwość fal na podczerwień. Roller Ball F jest jedynym urządzeniem przyśpieszającym, które wykorzystuje dwie częstotliwości dalekich fal podczerwieni, które mogą aktywować wszystkie rodzaje fryzjerskich środków chemicznych. Oznacza to, że Roller Ball F aktywuje całość środków chemicznych, a nie tylko część podatną na ogrzewanie, jak ma to miejsce w zwyczajnych infrazonach. Dodatkowo urządzenie zaprojektowano tak, aby mogło współdziałać ze wszystkimi produktami różnych producentów. Efekt przyśpieszenia oraz wzmocnienia koloryzacji, jak i również suchych włosy – to wszystko za sprawą tego urządzenia.

takara
 • Infuzja tlenowa

            Sam zabieg polega na aplikowaniu bezpośrednio na skórę głowy aktywnych cząsteczek życiodajnego tlenu. Skoncentrowany, hiperbaryczny tlen trafia bezpośrednio do źródła problemu, czyli na skórę głowy, pod którą  znajdują się cebulki włosów.

                        Zabieg z użyciem aktywnego tlenu działa wielokierunkowo:

 • pobudza i wzmacnia cebulki włosa
 • powstrzymuje proces wypadania włosów
 • odmładza skórę głowy
NOWOCZESNY SPRZĘT
dr-trycholog-baner
NOWOCZESNY SPRZĘT

Umów się na wizytę już teraz!