Podstawą pielęgnacji zarówno skóry ciała jak i twarzy jest odpowiednie złuszczanie. Dzięki usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka oraz sebum, preparaty później aplikowane intensywniej penetrują w głąb skóry.
Czy zastanawialiście się kiedyś nad peelingiem owłosionej skóry głowy?
Wykonywanie złuszczania na tę partię ciała jest bardzo istotne. Sam szampon często okazuje się niewystarczający, zalegająca na skórze warstwa sebum (w efekcie wywołująca nieprzyjemny zapach) oraz owłosienie uniemożliwiają prawidłowe oczyszczanie. Niedotleniona skóra głowy reaguje swędzeniem, podrażnieniem a z czasem może przyczynić się do wypadania włosów. Peeling jest świetnym wstępem do każdego rodzaju kuracji trychologicznej, potęguje wchłanianie a co za tym idzie działanie później stosowanych preparatów.
Jaką rolę pełni peeling skóry głowy?
Trychologiczny peeling skutecznie usuwa zanieczyszczenia i nadmiar zrogowaciałego naskórka tworzące na skórze głowy tzw. warstwę krystalizacyjną. Odblokowuje ujścia mieszków włosowych i przywraca skórze fizjologiczną równowagę, stanowiąc pierwszy, niezbędny krok we właściwej pielęgnacji skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżu. Peeling oparty na komplementarnym działaniu enzymatycznych i mechanicznych składników złuszczających,dogłębnie oczyszcza skórę głowy (łupież, sebum, lakiery do włosów), zmniejszając tendencję do przetłuszczania się włosów.
Efekty stosowania peelingu: – skóra jest dokładnie oczyszczona, zrelaksowana i uspokojona – skóra lepiej wchłania substancje odżywcze – włosy są odbite od nasady – wzmocnienie mieszków włosowych – poprawa mikro-krążenia krwi w skórze głowy – szybszy wzrost włosów – odtłuszczenie skóry – włosy wolniej się przetłuszczają – złagodzenie swędzenia i wyeliminowanie suchego łupieżu – nawilżenie